пʼятниця, 24 травня 2019 р.

Українська мова

«Мова – це великий дар природи, розвинутий і вдосконалений за тисячоліття з того часу, як людина стала людиною
            Українська мова –національна мова українців.   Державна мова в Україні, одна  з трьох офіційних мов  у Придністров’ї  та одна  з офіційних мов частини Сербії.
            Багата і барвиста  мова   українського народу. Мова  - то краса нашого  життя, - наше майбутнє .  Рідне слово – невмируще  джерело ,з якого ми пізнаємо навколишній світ , свою родину,свій народ.
            Українська мова належить до числа основних предметів у школах усіх типів. Вона виконує дві функції  : 1)предмет вивчення в школі, 2)засіб навчання і спілкування ( з її допомогою  вивчаються  інші  предмети, здійснюється  спілкування між учнями й учителями). Від змісту та рівня її викладання  залежать успіхи  учнів  в оволодінні  мовою  як засобом  спілкування в усіх  формах  її  застосування  і засвоєння інших шкільних предметів.
            Вивчаючи  мову , діти засвоюють спеціальну  термінолексику інших  дисциплін і набувають навичок користування мовою в усному і писемному спілкуванні. За допомогою рідної мови  діти починають пізнавати навколишній світ , входити в людську спільноту,прилучатися до національної  та світової культури.
            Основне призначення мовної освіти в початковій школі – забезпечити загальний розвиток учнів,виробити в них мотивацію до вивчення мов  , розвивати вміння слухати і розуміти  мовлення,навчити читати і писати,на основі доступної мовної теорії формувати практичні  вміння і навички ,а найголовніше – уміння  вчитися.


Вишиванка в нашому житті


З давніх давен вишита сорочка вважається оберегом. Є символом краси, здоров’я, щасливої  долі, родової пам’яті, святості та любові.
         Дівчата змалку навчалися вишивати. Така сорочка наділяє людину цілющою силою рідної землі, захищає від усього лихого. Вишивають її кольоровими нитками. Червоний колір символізує любов, чорний – журбу, білий – надію. Візерунки також мали символічне значення. Калина означала красу та продовження роду, мак – доброту і молодість, барвінок – вірність, волошки – ніжність і скромність,  троянди – рух та кохання, соняшник – символ світла та праці. Тому такі сорочки дарують близьким та рідним людям.
         Вишита сорочка є національним вбранням українців. Її одягають на національні свята, в урочисті моменти життя.
         Вишиванка для мене  - це  символ України, символ нашого коріння, батьків, дідів і прадідів. Вона дає наснагу людям відчувати, що ми не є простою масою, а  ми є народом, є українцями, вільними людьми, які хочуть  мати роботу, ростити дітей, любити і поважати один одного.
         Одягнувши вишиванку ,хочеться, щоб завжди з нами був успіх у роботі, міцне  здоров’я  і  мир на нашій  рідній  землі.


четвер, 9 травня 2019 р.

Музичне мистецтво як культурне надбання


Музика – (від грецького -  мистецтво організації музичних звуків). Музичним може бути практично будь-який звук з певними акустичними характеристиками, які відповідають естетиці тієї чи іншої епохи, та може  бути відтвореним. Джерелами такого звуку можуть бути: людський  голос, музичні інструменти.  
         Музика – це вид мистецтва. Серед різноманітних видів мистецтва, вона посідає вагоме й особливе місце. Музика говорить з людиною «безпосередньою мовою душі», хвилює людину, викликає багато емоцій.
         Музика - це відображення людських думок та почуттів. Вона  сприймається і знаходить відгук у душі і серці кожної людини, незалежно від віку, статі. Одна із головних особливостей музики полягає в тому, що вона реально  існує у живому звучанні.
         Музика – виникла ще на зорі існування людства. Вона розвивалася і поступово виділилася із первісного прамистецтва.
         Музика для справжніх музикантів – ніщо інше, як жива душа, граючої мелодії.